6. jun, 2022

Pinse

Årets pinse arrangement ble avholdt i Elverum. Vi hadde seks Gull Goldens i Working test. Rav, Jess og Kopper debuterte i begynnerklasse, Happy og Fanta gikk også i denne klassen. I Åpen klasse kom Charlotte med GG Glød " Sika"

Supert område, terreng, oppgaver. Fantastisk vær og godstemning. En flott start og erfaring for hundene. Jess ligger litt foran Rav og Kopper i utvikling, hun var lite berørt i settingen. Fin ved fot, eksplosiv og høy arbeidsmoral. Alle dummier kom hjem og ble levert sikkert i hånd. Siste post på vann, da gikk hun på dommerens " nr 12"🤣 Men, hun kom opp av Glomma som en prosjektil, og rett hjem. 

Kopper er smell full av hormoner. Han markerer vanligvis klokkerent, denne dagen var det mange inntrykk, og konsentrasjonen sviktet. 
Rav hadde løpetid i Mai, og er preget av det. Både Fanta og Happy gikk på en null.

Charlotte og Sika satt ikke mange labber feil, og ble belønnet med 4 vinner i Åpen klasse. Veldig hyggelig å se dere igjen, Sika har utviklet seg til en nydelig unghund, med masse fart og stil. Jeg gleder meg til å se han igjen i Juli.

Charlotte og GG Glød " Sika" på bildet. 📷Ane Marthe.