30. jul, 2019

Sommer

Juli er snart over, det har vært litt mindre aktivitet en vanlig, men litt har vi jo gjort.

Det har vært avholdt Working Test kun for Golden. Vi startet med Drøm i BK, han fikk bestått.
Gullet og Goldie i EK. Goldie fikk ikke inn noe denne dagen, og virket ikke helt i form. Gullet ble nr to i klassen. Drøm vant også den uoffisielle speed aport konkuransen, 20 sekunder bedre en nr. 2:)

Sist helg dro vi til Danmark for å starte Nordisk Mesterskap lag Golden. Dette ble holdt på Sorø Sjælland. Langt og varmt å kjøre.

Lørdag og Nordisk ble ingen strålende suksess. Lange og vanskelige apporter. Laget vårt ble best av de Norske, men endte langt ned på lista.

Under festmiddagen ble det delt ut heder og ære, og også til den mest uheldige hund. Goldie fikk denne på post 1.

Søndag og B prøve. Først startet Goldie. Hun gikk supert. Fikk en kjempefin kritikk av dommer og 1 premie i AK, og opprykk til Eliteklassen også på B prøver.

Drøm startet i BK. Spennende med kaldt vildt. Drøm gikk også opp mot sitt beste, og fikk en super kritikk og 1 premie.

Gullet gikk elite klassen. Hun jobbet kjempebra og ble belønnet med 4 vinner! 

Det er jammen godt å være Norsk i Danmark🙂