10. feb, 2016

Utstilling

Søndag 7/2 hadde retrieverklubben avd Vestfold sin årlige utstilling, og vi hadde meldt på hele fem hunder! 

Først av våre var Lexie i valp 6-9 mnd. Lexie bryr seg ikke om miljø. Hun er helt lykkelig uansett. Det fikk hun også i kritikken sin. Nydelig hode, fluffy pels, trenger mer vinkler bak. Hun er i vekst. 

Så var det Copys tur. Han var alene i brukshundklassen, og fikk exelent i kvalitet. Best i rasen, brukshund og BIS bruks 4

Shadow fikk være med, han er helt kongelig å stille ut. Stiller seg opp korrekt og står musestille. Nyter å vise seg frem. Shadow vant veteranklassen med Exelent og CK, han ble også best i motsatt. Shadow var også med i oppdretterklassen til kennel Vervik, som fikk HP og super kritikk.

Goldie og Gullet debuterte på utstilling , med very good. Det samme fikk også Luna.  Dette er vi fornøyde med. 

Lang dag i Tønsberg ble det. Vi traff mange kjente, og fikk også besøk av to hyggelige familier som ønsker seg golden valp. Det var hektisk, med hunder ut og inn av ringen. Håper dere følte dere ivaretatt og at dere fikk svar på alle spørsmål.